www.gencdegisim.com

Neden Genç Değişim?

Neden Genç Değişim


Geçmiş yıllarda yollarımızın kesiştiği öğrencilerimiz size Genç Değişimli olmanın ayrıcalıklarını anlatıyor...

 

Hayatımda verdiğim en iyi ve doğru kararlardan biriydi Genç Değişim Lisesi’ne geçmek. Onuncu sınıfta hiçbir beklenti ve hedefim yok iken GDL ile tanıştım. Okulun ilk gününden itibaren bana yol gösteren, ufkumu açan, her konuda destek olan bir aile ile karşılaştım. 2 yıl içinde bu ailenin bir parçası oldum ve olacağım. Özellikle son senemiz hepimiz için zorlu bir süreçti. Pes ettiğimizde, umutsuzluğa kapıldığımızda, bu iş olmayacak mezuna kalacağız dediğimiz zamanlarda bile hep arkamızdalardı. Bizi yüreklendirdiler, motive ettiler ve bizden asla umutlarını kesmediler. Hayatın sadece derslerden ibaret olmadığını yeri geldiğinde eğlenebileceğimizi gösterdiler. Daha dile getiremediğim birçok güzel anı ve deneyimle GDL’den mezun oldum. Her şey için teşekkürler iyi ki varısınız.

Doğa Seray TERZİ

Ege Üniversitesi - Diş Hekimliği

 

Nitelikli bir eğitim öğretmen ve öğrencinin tıpkı dost gibi birbirine değer vermesi ile olur. İyi ki GDL dememin en büyük sebebi bu! Öyle öğretmenler var ki dinlediğim müzik grubu hakkında sohbet edebildiğim, öyle öğretmenler var ki benimle öz ablamışçasına ilgilenen, öyle öğretmenler var ki derse duyduğum önyargıyı ilgiye çeviren, öyle öğretmenler var ki çay/kahve eşliğinde sıkıcı tempoya inat gülüp eğlenebildiğimiz. İyi ki böyle değerli öğretmenleri tanımışım. Onlar bana birer ilham oldular! Okulda çalışan herkes bana olmam gereken yerdeyim hissini veriyordu. Üniversite sınavına hazırlık kampı da kendimi akademik anlamda geliştirmeme çok yardımcı oldu. Önce fen lisesi ardından anadolu lisesini deneyimlemiş biri olarak keşke lise hayatıma burada başlasaydım dediğim okuldur GDL. Burada okuduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Umarım aramızdaki bağ asla kopmaz.

Bilge Naz Şen

İstanbul Üniversitesi - İşletme (İngilizce)

 

"Bir gün umutsuz, çözümsüz hissedersen; Bil ki o çıkmaz sokakta yalnız değilsin." Bana bu güveni verdiğiniz için teşekkürler. Düştüğümde kaldırdığınız ve yükseldiğimde arkadamda durduğunuz için teşekkürler. Keşke gözlerim dolmadan anlatabilsem hislerimi. Ben GDL ile çok geç tanıştım ve burada kendimi buldum. Sınav senesini öğretmenlerimin ve rehberlik biriminin desteğiyle çok verimli geçirdim. Hem yol kat ettim hem de çok eğlendim. Sadece öğretim odaklı bir okul değil GDL, eğitim alanını da asla ihmal etmiyor. İlgi alanlarınız ve kendinizi geliştirmek istediğiniz konularda size destek oluyor. Bütün GDL ailesine bu eşsiz lise deneyimi için teşekkür ediyorum. Sizi çok seviyorum ve asla unutmayacağım. Liseli olmak değil GDL’li olmak ayrıcalıktır.

Ayşe Aleyna AKSU

İstanbul Üniversitesi- Hukuk

 

Hiç beklemediğim anda karşıma çıkan ama iyi ki de oldu diyebileceğim bir okul Genç Değişim Lisesi. Zorlu sınav yılında korkarak adım atsam da düşmemi engelleyen bir el oldu. Her okul için aynı ifade kullanılıyor: aile gibi. Ben bunu burada gerçekten hissettim. Sizin kendinize güvenmediğiniz anlarda da size güvenen insanlar her zaman yanınızda oluyor. Duygusal desteğin yanında sınava hazırlama şekli de insana ben çabalıyorum, yapabilirim dedirtiyor. İstediği bölümü kazanmış biri olarak bunda GDL’nin payının farkındayım. Her şey için teşekkürler…

Serdem GENÇ

Hacettepe Üniversitesi- Hukuk

 

Hayatımı kurmamda atmış olacağım en büyük adıma vesile olan bu üniversite sınavını lisenin son yılında sırtlamam gereken koca bir yük olarak görmüştüm. Bu koca yükü taşımamdaki en büyük destekçim olan Genç Değişim Lisesi bu sınava olan bakış açımı tamamen değiştirdi. Sağlam bir çalışma rutini kazandırarak sınava hazırlanmamda yardımcı oldu. Bununla birlikte etrafımdaki insanların samimiyeti ve hissettirilen aile sıcaklığı okuluma daha bir heves ve azimle gitmemi sağladı. Burada çok güzel vakit geçirdim. Muazzam arkadaşlar edindim. Şahane öğretmenlerle tanıştım. Bana kattığın her şey için teşekkürler GDL ailesi.

Elif OTU

Kültür Üniversitesi- Hukuk

 

Hayatımın şekillenmesinde güzel bir rol edinen Genç Değişim… Yaşadığım şehir değişikliği nedeniyle tesadüfen tanıştığım bu okul, kısa bir süre sonra sadece okul olmaktan çıktı. Lise hayatımın son iki senesini geçirdiğim bu okulda hem çok şey öğrendim hem de çok eğlendim. İkisinin bir arada olabileceğini gösterdiler. Siz kendinize inanmasanız bile-ki ben hiç inanmadım- onlar size hep inanıyorlar ve bu desteklerini her türlü hissediyorsunuz. Kapısını öylesine çaldığınızda bile güler yüzle karşılayacak o kadar insan var ki… Bu süre boyunca hep zevkle ve mutlulukla okula gitmemi sağladılar, ön yargılarımı yıktılar. Sınav senesini fazlasıyla yoğun ve dolu geçirirken aynı zamanda kendimize vakit ayırmamızı sağladılar. Bu okulun ve insanlarının yeri benim için çok anlamlı. Her zaman yanımda destekçim olduğunuz, sabrınız ve tüm emekleriniz için teşekkürler, iyi ki bu ailenin bir parçası oldum ve iyi ki GDL…

Begüm Özkan

Işık Üniversitesi- Psikoloji (Tam Burslu)

 

Hayatınızda sizi bi anda değiştirecek anlar vardır. Başlangıçta ve sonda aynı kişi olmadığınız anlar. Benim için GDLnin kapısından geçmek de bu anlara dahildi. Ne kadar tereddüt ederek başlasam da hocaların iyi kalpliliği, eğitimdeki başarısı ve okuldan çok 2. Aile gibi olması benim tüm endişemi yok etti. Bize okulun dersten ibaret olmadığını öğreten ve en güzel anılarımı yaşamama sebep olduğu için asla unutamayacağım bir yer olarak kalacak. Sınav senesi çok stresli geçmesine rağmen bize verdikleri destekleri, eğitimi, eğlencesi, aile sevgisi hiçbir şeyin üstüne geçemedi ve geçemicek. Her şey için çok teşekkür ederim GDL ailesi, iyi ki sizin aranıza katıldım

Gaye KIZIL

Trakya Üniversitesi- PDR

 

Kendimi en diplerde hissettiğim zamanda da,en motive olduğum zamanda da yanımdaydı GDL ailesi… Öğretmen-öğrenci ilişkisinden öte herkesi kanatları altına alan,deneyimli ve bizleri sadece öğrencileri olarak değil kardeşleri gibi gören öğretmenlerimiz var.Ne zaman çalışıp ne zaman eğlenmemiz gerektiğini çok iyi ayarladılar yıl boyunca.Belki de hayatımızın her anında yanımızda olacak arkadaşlıklar kurup kardeşler edindik.Tüm bunların yanında bizi öz çocuğu gibi severek kucaklayan çalışan ablalarımız…Keşke daha erken gelseydim dediğim ve GDL’de geçirdiğim 1 yılın önceki 3 yıla bedel olduğu zamanlardı.Her şey için teşekkürler GDL ailesi…

Hazal Damla DURUSU

Medeniyet Üniversitesi- Siyaset Bilimi

 

GDL benim için çok ayrı bir yerdir. Sadece bir okul değil aynı zamanda aileyiz biz. Canınız sıkıldığında gidip yanlarına oturduğunuz sohbet ettiğiniz onlarla eğlendiğiniz insanlarla dolu bir yer. Sadece eğitim olarak değil insani yönünüzünde geliştiği bir kurumdur gdl. Çok fazla insanın cesaret edemediği bir zamanda geçmiştim öğretmenlerimiz her daim yanımızda oldular bize yol gösterdiler bu özellikleriyle bir okuldan daha fazlasıdır GDL :))

Sude İnan

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi – Mimarlık

 

Tempo her zaman çok yüksek. Eğitimin değil hayatın temposu. Neredeyse hiç boş zamanınız geçmiyor, her bulduğunuz aralığı değerlendirmek istiyorsunuz. Hissettiğim en büyük fayda bu bilincin aşılanmasıydı. Henüz okul başlamadan bu sorumluluğu kendimde hissetmeye başlamıştım. Sosyal hayattan kopuk ders çalışarak geçecek diye düşünürken işin hiç öyle olmadığını farkettim. Burası azim ve isteğin yanı sıra dostluk ve samimiyetin de olduğu bir yer. Bir sene içerisinde hem 3 gezi yapıp hem de 4 yıllık lise müfredatını bitirmek hayal gibi görünse de, burası hayallerin gerçek olduğu yer.

Emek GÖZLÜKLÜ

İTÜ – Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) YGS- Kırklareli 2.si
( YGS-1 Türkiye 981.)

 

Hayat herkesin girmek zorunda olduğu çok yönlü bir sınavdır. Bu zorlu sınavda doğru zamanda doğru adımları atmazsanız o adımı bir daha asla atamayabilirsiniz. Benim bu doğrultuda attığım en iyi adımlardan birisi Genç Değişim Lisesi’ni tercih etmekti. Üniversite sınavı her genç gibi benim üzerimde de büyük bir stres oluşturuyordu. Bu okulda üzerimden bu stresi atmakla kalmayıp bu süreçte stratejik olarak yapabileceğim en doğru hamleleri de yaptım. Kısa zamanda lisenin ilk üç yılında öğrenemediğim her şeyi öğrendim. Sınava hazırlık sürecinde bir öğrencinin psikolojisi de çok önemlidir. Ben burada sadece ders çalışmadım, aynı zamanda çok iyi bir çevre de edindim. Gerek öğretmenlerimizle gerek arkadaşlarımızla iletişimimiz çok iyiydi. Okula gitmek hiçbir zaman bana bu kadar keyif vermemişti. Ben burada sadece üniversiteyi kazanmadım aynı zamanda bir aile de kazandım.

Berkin Arıca

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi – Hukuk

 

Temel liselerin açıldığı ilk yılda, herkes tereddüt ederken gözüm kapalı yazıldım Genç Değişim Lisesine. Çünkü değişen sisteme ayak uyduramayan okulların aksine dinamik bir öğretmen kadrosu olduğunu biliyordum. Çok uzun süren sınav maratonunda devamlılık esastır. Beni bu yolda yılmadan çalışmaya teşvik eden hocalarıma ne kadar teşekkür etsem azdır.. Verilen kararların doğruluğunu bazen zaman gösterir. Doğru bir karar vermiş olsam gerek ki bu yazıyı üniversite 3. Sınıftaki ilk günümden, İstanbul Hukuk Fakültesinden yazıyorum..

Furkan KILAVUZ

İstanbul Üniversitesi – Hukuk

 

Lise yıllarıma döndüğümde Genç Değişim Lisesi’nin bu yolculuktaki emeklerini unutamam. Sınav senesindeki zorlu süreçlerde öğretmenlerimiz hep yanımızda olup bizi desteklediler. Öğretmenlerimizle yeri geldiğinde ailelerinden daha çok birlikte zaman geçirdik. Bizler bu okulda kocaman bir aile olduk ve ortak duygularımızı paylaştık. Tüm emekleri için Genç Değişim ailesine çok teşekkür ederim. Atatürk “Biz her şeyi gençliğe bırakacağız. Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir. ” demiştir. Genç Değişim Lisesi de hayallerinizdeki üniversiteye giden bu süreçte en büyük destekçiniz olacaktır.

Sıla AZMAN

Boğaziçi Üniversitesi – Matematik Öğretmenliği
2016-2017 Genç Değişim Lisesi Okul Birincisi

 

Genç Değişim Lisesi, hayatımdaki dönüm noktalarından biri. Sınav sürecine daha girmeden bilinçlenmemi sağlamıştı. 11.sınıfta ben kendimi yetersiz görürken onlar benim hedeflerimi yükseltmem için hep yanımdaydılar. Ders çalışma disiplinini kazandırması ve hem sporumu yapıp hem de ders çalışabileceğim konusunda hep yanımda olmaları benim için en önemli noktaydı. Hayallerimi şekillendirip onlara ulaşmamı sağladı burası. Sabahtan akşama kadar sıkılmadan durdugum ,her sabahta hevesle geldiğim evimden daha cok zaman geçirdiğim bir yer oldu. Benim ikinci ailem olmuştu. İşte şimdi üniversitedeyim ve arkama baktıgımda gerçekten iyi ki genç değişimdi diyorum.

Tutku ÖĞÜNÇ

Işık Üniversitesi – Mimarlık ( Tam Burslu )

 

Genç değişim’e geçmek hayatımın dönüm noktası oldu diyorum her zaman. Eğer eski okulumda devam etseydim okuduğum üniversite sadece hayallerimi süslerdi. Sadece ders çalışarak, soru çözerek değil de gülerek, eğlenerek dolu dolu günler geçirdiğimiz yerdir. Ayaklarımın hiçbir zaman geri geri gitmediği, son gün de zor ayrıldığım okuldur. Öğretmenlerimiz, her zaman arkadaş gibi olduğumuz, her zor anımızda sadece bir telefon kadar uzak olduklarını bildiğimiz mükemmel insanlardır. Vazgeçilmez dostluklar, hayalimdeki üniversite ve bölüm, kusursuz bir gelecek ve bunlar gibi bana kattığın her şey için teşekkürler GDL.

Cemresu TEZCAN

Yıldız Teknik Üniversitesi – Matematik Mühendisliği

 

Hayat inişler ile çıkışların çakıştığı yerde başlar ve geriye hangi tarafa yöneleceğimiz kararını vermemiz gerekir”ya iniş ya çıkış. “İşte tam bu noktada ” Genç Değişim Lisesi” bizleri önemli eğitim kadrosuyla çıkış yolunda zirveye taşır. Bu okula ilk geldiğim günü ve okuldan çıktığım son anı hatırlıyorum da: “Bu ailenin değerini bilin ve her anınızı iyi değerlendirin.” demekle yetinirim “Neden” sorusunu değil de “Neden olmasın” sorusunu sormanın her daim öne geçirdiğini düşünürüm.Değişimin asıl başladığı bu okul sadece öğrenciyi değil yoldan geçen her insanı eğitmiştir.Çünkü bu okulun yetiştirdiği öğrencilerin insanlığı bir üst noktaya taşıdığı hiç kuşkusuz görülmektedir.

Anıl Bayar

Gaziantep Üniversitesi – Uzay ve Uçak Mühendisliği (İngilizce)

 

Genç Değişim Lisesi, başarımdaki en büyük etken diyebilirim. 11. sınıfta burayı tercih etmekle ne kadar doğru bir karar verdiğimi bugün daha iyi anlıyorum. İlk geldiğimde sistemi garipsemiştim ve ders çalışmak bir yük gibi gelmişti. Fakat sonra buranın diğer hiçbir kuruma benzemediğini ve işleyişin bizi başarıya götürdüğünü fark etmem zor olmadı. Motivasyonumuz düştüğünde, denemelerde başarısız olduğumuzda her zaman yanımızda oldular. Öğretmenlerin ilgisi ve çalışanların sıcakkanlılığı da kurumu her zaman bir adım ileri götürmekte. Her şey için teşekkürler GDL…

Onat Can SAĞLAM

Türk Alman Üniversitesi – Elektrik Elektronik Mühendisliği
2017-2018 Genç Değişim Lisesi Okul Birincisi

 

Yüzme bilmeyen birisini suya bırakırsanız ne olur ? Telaslanir uzun süre çırpınır yorulur en sonunda bogulur .Peki çalışmanın ne demek olduğunu tam olarak bilmeyen lise öğrencisine geleceginin, her yönden hazir olması gereken bir sınavla belirlenecegini söylerseniz ne olur? 11.sinifin baslarinda tam olarak böyle bir öğrenciydim. Girmem gereken bir sınav kazanmam gereken üniversite vardi. Ve ben dersler stres ve ödevler arasinda boğulup gitmekten korkuyordum. Bu noktada hayatima girdi GDL. Daha doğrusu ben kendimi kocaman bir ailenin içinde buldum.çünkü sadece çok iyi ders anlatmiyorlardi psikolojik olarak da sürekli yanimdaydilar.benim bile kendime inanmadigim zamanlarda onlar inandı bana.Kendime getirdiler. Bu yüzden diyorum ki bunca sınav ,ders ,stres arasında boğulan bir ogrenciye can simidi olan ardından yuzmeyi öğreten bir okul varken neden diğerleri? Iyi ki varsın GDL..

Buse KOÇ

 

GDL’ye gelmemin nedeni öncelikle iyi bir akademik kadrosu olduğunu duymuştum ama diğer neden benim için daha değerli; “onların her öğrenciye çabalamayı aşılayıp ardından çabalayan her öğrenciye özel davranmaları.”Genç değişim ailesine beni sürekli motive ettikleri için teşekkür ediyorum. Ben vazgeçtim onlar vazgeçmediler, bırakmamayı öğrettiler. GDL ailesi diyorum, çünkü benim 2. ailem oldular. Önümdeki engelleri kaldırdılar.Bir hedefin üzerine gitmeyi öğrettiler. 21. yüzyılın üretken bireylerinden bekledikleriyle okullarda “öğrettikleri” arasındaki uçurum gitgide büyürken Genç Değişim her öğrenciyle özel davranarak bu çizginin üstüne çıkabiliyor. Gerçek bir hedef koyup üzerine gitmek istiyorsanız GDL ailesi sizin yanınızda olacaktır. Herkese bu maratonda başarılar. İTÜ’den herkese sevgiler.

Bernis KIRAY

İTÜ – Gemi İnşaat ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği

 

Ben bu hayatta bizi bir yerlere taşıyan şeyin insanın yapabileceklerinin farkında olması ve ne istediğini bilmesi oldugunu düşünüyorum. Son sınıfa geçtiğimde ne yapabileceğimin farkında değildim. Ne istediğimi, hangi yola cıkacağımı bilmiyordum. Son yıl GDL yi tercih ettim ve bana kendi yolumu çizmeyi öğrettiler. Bunun için en az benim kadar çaba sarf ettiler diyebilirim. GDL Ailesi sayesinde hem çok güzel arkadaşlıklar edindim, çok eğlendim hem de koyduğum hedeflere doğru ilerledim. Mezun olmama rağmen öğretmenlerinden duydum desteği ve güveni hala hissediyorum. Her şey için yüzlerce kez teşekkürler.

Selen SAYGIN

Bahçeşehir Üniversitesi – Mimarlık (Tam Burslu – İngilizce)

 

11.sınıftayken bir okul çıkışı 4 kişi gdlye konuşmaya gitmiştik. Henüz ilk konuşmamızda hepimiz geçme fikrine sıcak bakıyorduk. Okul bitince yaz tatilinde 5 kişi okulumuzdan ayrılıp GDLye geçtik. Kısa süren bir alışma zamanından sonra gerçek anlamıyla GDL macerama başladım. Hayatımın en önemli birkaç yılından birinde böyle radikal bir karar almıştım. Ancak zamanla ne kadar doğru bir karar verdiğimi anladım. Lise hayatımın ilk 3 senesi mi yoksa GDL’deki son senen mi diye sorsalar bir an bile düşünmeden son senem derim. Önceden tanıdığım insanlarla yepyeni insanların içine girdik. Keşke daha önce tanışsaydım dediğim birçok insanla tanıştım. Hala daha o insanlar benim hayatımda. Bazılarıyla farklı şehirlerde olsak da her fırsatta görüşmeye çalışıyoruz. Hem çok keyifli hem de çok verimli bir yıl geçirdim. Hocalarımızın bizlerle olan diyaloğu hem derslerde hem de ders dışında çok iyiydi. Dersten çıktıktan sonra kantinde birlikte oturup, sohbet edip sonra tekrar derse girdik. Hepsi bizlerle ayrı ayrı ilgileniyordu. Eğitim hayatımla ilgili olsun veya olmasın önemli değil, ne zaman kafamda bir düşünce olsa çok rahat bir şekilde onlarla konuşabiliyordum. Her birimizin dersleriyle, netleriyle ayrı ayrı ilgileniyorlar ve yardımcı oluyorlardı. Bu okula dair tek pişmanlığım daha önce geçiş yapmamış olmak. Geriye dönüp baktığımda kendimi ait hissettiğim lise için Genç Değişim Lisesi diyorum.

Deniz Bayat

İTÜ – Ekonomi

 

Şu ana kadar verdiğim belki de en zor ama en iyi karardı Genç Değişim ailesine katılmak. Ailesine diyorum çünkü okula adım attığım andan en sonuna kadar destekleyen, yanımda olan hocalarım ve arkadaşlarım vardı. Bana unutulmaz anlar yaşattılar. Sınav senesinde hedeflerime ulaşmam için en doğrusunu yaptılar, en iyi hamleleri yaptırdılar bana. Verimsiz geçen 3 senenin ardından hedeflerime çok uzaktım. Şu anda hedeflerimi gerçekleştirmiş ve olmak istediğim yerden bu yazıyı yazıyorsam bunda Genç Değişim Lisesinin payı çok büyüktür.

Uğur ERTEMEL

İTÜ – Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği

 

Lise hayatımın ilk 3 yılını Lüleburgaz’ın en yüksek puanlı en prestijli gösterilen okulu Ramazan Yaman Fen Lisesi’nde geçirdim, ama yeterli verimi alamadığımı hissetmiştim ve arkadaşlarımla birlikte yeni bir yol bakınmaya başlamıştık. Öncelikle öğretmen kadrolarına baktım her okulun tek tek ve tartışmasız bir şekilde Genç Değişim’in en iyi kadroya sahip olduğuna karar kıldım ama yine de içimde bir korku vardı Fen Lisesi’nden Temel Lise’ye geçmek biraz tuhaf geliyordu çevreden de böyle tepkiler alıyordum. Sonra bir gün arkadaşlarımla okula konuşmaya gittik, açıkçası pek bir ümitsizdim, bize gösterilen ilgiyi ve okulun hedefini görünce bu durum tam tersine dönüşmüştü artık aksine tek geçmek istedğim yer burası olmuştu başka hiçbir yer istemiyordum ve geçmeye karar kıldım. Ben Genç Değişim’den mezun olalı yaklaşık 1,5 sene oluyor ve şunu rahatlıkla söylüyorum ki Üniversite gibi yeni bir hayata başlamış olmama rağmen sürekli bir özlem besledim, lise hayatımın son senesinde böylesine güzel bir sene geçirmek hiç beklemediğim bir şeydi ama GDL sayesinde gerçek oldu bu. Eğitim anlamında gösterilen ilgiyi hiçbir zaman unutamam, öğretmenlerimiz her anımızda her sorumuzda her eksik konu olduğunu düşündüğümüzde bizim yanımızdaydı ve bize destek oldu bunun için onlara ne kadar teşekkür etsem az. Gerektiğinde özel 1e1 ilgilendiler gerektiğinde kişisel ders programları oluşturdular ve benzeri bir çok şekilde destek oldular bize. Hayatımdaki en doğru kararlardan birinin GDL’ye geçmek olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim ve son olarak tavsiyem bazen okulun ismi veya başkalarının söylediği önemsizdir, önemli olan size eğitiminiz için nasıl destek olunacağı nasıl yanınızda oluncağı ve nasıl profesyonel bir şekilde ilerleyeceğinizdir ve bu okulda bunların hepsi mevcut. İyi ki Genç Değişim İyi ki GDL!

Eren Yanal

Türk-Alman Üniversitesi – Endüstri Mühendisliği

 

"Genç Değişim Lisesi" dedikleri gibi değişimin başladığı yer… İlk olarak sınav döneminde ağlamadığım gün yoktu diyebilirim ama her ağladığımda, her yıkılışımda beni ayağa kaldıran öğretmenlerim oldu. GDL'de öğretmen–öğrenci ilişkisinden ziyade öğretmenlerimiz bize her zaman abi abla dost gibi yaklaştılar bu yüzden ben bu süreçte güçlü olmayı öğrendim yani DEĞİŞTİM . Her mezun olanın da dediği gibi GDLnin hem sıcak bir aile ortamı aynı zamanda güzel bir disiplini vardı .Tempo her zaman en üst düzeydeydi örnek vermem gerekirse Kuşadası soru kampı bunlardan biriydi. Bu kampta hem bol bol soru çözdük hemde çok eğlendik yani kısacası sadece sınav odaklı olmayan aynı zamanda öğrenciyi psikolojik,fiziksel,zihinsel anlamda düşünen kurum işte bu yüzden GDL!

Miray Kulaksız

Trakya Üniversitesi – Gıda Mühendisliği

 

Benim Genç Değişim Lisesi’ndeki maceram 11. sınıfın ilk aylarında başladı. Okuduğum lisede bir şeylerin düzgün gitmediğinin farkındaydım fakat bunun için çözümün yeni okul olacağını hiç düşünmüyordum. Bir kere konuşmaya, fikir almaya gittim ve artık Genç Değişim Lise’sinde bir öğrenci olarak ayrıldım oradan. Neredeyse 2 yılımı orada geçirdim ve bu süreç keşke daha uzun olsaydı diyerek noktalandı. Öğretmen kadrosu, derslerin işlenişi, soru çözüm saatlerinin çok iyi tasarlanmış olmasının beraberinde yaptığımız aktivite ve etkinliklerle öğrenme ve eğlenmenin arasındaki ince çizgiyi çok iyi öğreten bir okul. Kesinlikle iyi kilerimden bir tanesi. Hayatımın dönüm noktalarından birinde yanımda oldukları için, beni hırslandırdıkları, bakış açımı değiştirdikleri ve hala özlediğim bir okul yarattıkları için bütün Genç Değişim Lisesi kadrosuna çok teşekkür ediyorum.

Bilge Nur BELER

Ege Üniversitesi- Biyomühendislik Bölümü

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?